Y145318K6790V9L
Mfr.Part #
Y145318K6790V9L
Description
RES 18.679K OHM 0.6W 0.005% RAD
Temperature Coefficient :
±0.2ppm/°C
Max Operating Temperature :
175°C
Length :
7.62mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Power (Watts) :
0.6W
Not Applicable
Min Operating Temperature :
-55°C
Size / Dimension :
0.300Lx0.105W 7.62mmx2.67mm
Package / Case :
Radial
Max Power Dissipation :
300mW
Height Seated (Max) :
0.336 8.53mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Resistance :
18.679kOhms
Width :
2.667mm
Height :
8.5344mm
Tolerance :
±0.005%
Datasheets
Y145318K6790V9L
VPG Foil Y145318K6790V9L
18.679kOhms, 0.6W, Metal Foil,