Y1453160R000A9L
Mfr.Part #
Y1453160R000A9L
Description
RES 160 OHM 0.6W 0.05% RADIAL
Power (Watts) :
0.6W
Resistance :
160Ohm
Height :
8.5344mm
Temperature Coefficient :
±0.2ppm/°C
Composition :
Metal Foil
Reach Compliance Code :
Unknown
Tolerance :
±0.05%
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Height Seated (Max) :
0.336 8.53mm
ECCN Code :
EAR99
Size / Dimension :
0.300Lx0.105W 7.62mmx2.67mm
Max Power Dissipation :
300mW
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
Y1453160R000A9L
VPG Foil Y1453160R000A9L
FIXED RESISTOR, 160Ohm, 0.6W, Metal Foil,