Y145310K0100B0L
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
Y145310K0100B0L
Manufacturer
VPG Foil
Package / Case
Radial
Datasheet
Download
Description
RES 10.01K OHM 0.1% 0.6W RADIAL
Manufacturer :
VPG Foil
Product Category :
Through Hole Resistors
Number of Terminations :
2
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Packaging :
Bulk
Temperature Coefficient :
±2ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Power (Watts) :
0.6W
Resistance :
10.01kOhms
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Composition :
Metal Foil
Size / Dimension :
0.300Lx0.105W 7.62mmx2.67mm
Series :
Z
Tolerance :
±0.1%
Height Seated (Max) :
0.336 8.53mm
Feature :
Moisture Resistant, Non-Inductive
Package / Case :
Radial
Datasheets
Y145310K0100B0L
10.01kOhms, 0.6W, Metal Foil,