Y1447400K000B9L
Mfr.Part #
Y1447400K000B9L
Package / Case
Radial
Description
RES 400K OHM 2W 0.1% RADIAL
Product Category :
Through Hole Resistors
Number of Terminations :
2
Height :
10.4902mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Packaging :
Bulk
Power (Watts) :
2W
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Height Seated (Max) :
0.413 10.49mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Max Power Dissipation :
1W
Temperature Coefficient :
±0.2ppm/°C
Feature :
Moisture Resistant, Non-Inductive
Published :
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
1.200Lx0.260W 30.48mmx6.60mm
Series :
Z
Max Operating Temperature :
175°C
Width :
6.604mm
Length :
30.48mm
Tolerance :
±0.1%
Resistance :
400kOhms
Package / Case :
Radial
Datasheets
Y1447400K000B9L
400kOhms, 2W, Metal Foil,