Y1445383R000B9L
Mfr.Part #
Y1445383R000B9L
Package / Case
Radial
Description
RES 383 OHM 0.6W 0.1% RADIAL
Series :
Z203
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Resistance :
383Ohms
Package / Case :
Radial
Feature :
Moisture Resistant, Non-Inductive
Tolerance :
±0.1%
Height :
8.5344mm
Width :
2.667mm
Size / Dimension :
0.300Lx0.105W 7.62mmx2.67mm
Length :
7.62mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Height Seated (Max) :
0.336 8.53mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Max Operating Temperature :
175°C
Max Power Dissipation :
300mW
Number of Terminations :
2
Temperature Coefficient :
±0.2ppm/°C
Power (Watts) :
0.6W
Datasheets
Y1445383R000B9L
383Ohms, 0.6W, Metal Foil,