Y144515K0000V0L
Mfr.Part #
Y144515K0000V0L
Description
RES 15K OHM 0.6W 0.005% RADIAL
Product Category :
Through Hole Resistors
Height :
8.5344 mm
Min Operating Temperature :
-55 °C
Length :
7.62 mm
Temperature Coefficient :
0.2 ppm/°C
Number of Terminations :
2
Max Operating Temperature :
175 °C
RoHS :
Non-Compliant
Tolerance :
0.005 %
Max Power Dissipation :
300 mW
Features :
Moisture Resistant
Resistance :
15 kΩ
Packaging :
Bulk
Width :
2.667 mm
Datasheets
Y144515K0000V0L
15 kΩ, Metal Foil,