Y1445150R000V9L
Mfr.Part #
Y1445150R000V9L
Package / Case
Radial
Description
RES 150 OHM 0.005% 0.6W RADIAL
Product Category :
Through Hole Resistors
Power (Watts) :
0.6W
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Resistance :
150Ohms
Size / Dimension :
0.300Lx0.105W 7.62mmx2.67mm
Height Seated (Max) :
0.336 8.53mm
Feature :
Moisture Resistant, Non-Inductive
Packaging :
Bulk
Number of Terminations :
2
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±0.005%
Package / Case :
Radial
Series :
Z203
Temperature Coefficient :
±0.2ppm/°C
Datasheets
Y1445150R000V9L
150Ohms, 0.6W, Metal Foil,