Y144273K8740T0L
Mfr.Part #
Y144273K8740T0L
Description
RES 73.874KOHM 1/2W 0.01% RADIAL
Height Seated (Max) :
0.315 8.00mm
Max Power Dissipation :
250mW
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Length :
7.493mm
Temperature Coefficient :
±2ppm/°C
Tolerance :
±0.01%
Width :
2.4892mm
Max Operating Temperature :
155°C
Resistance :
73.874kOhms
Min Operating Temperature :
-55°C
Height :
8.001mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.295Lx0.098W 7.50mmx2.50mm
Datasheets
Y144273K8740T0L
73.874kOhms, 0.5W 1/2W, Metal Foil,