Y144268K1000T0L
Mfr.Part #
Y144268K1000T0L
Description
RES 68.1K OHM 1/2W 0.01% RADIAL
Height Seated (Max) :
0.315 8.00mm
Resistance :
68.1kOhms
Size / Dimension :
0.295Lx0.098W 7.50mmx2.50mm
Tolerance :
±0.01%
Min Operating Temperature :
-55°C
Width :
2.4892mm
Height :
8.001mm
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Temperature Coefficient :
±2ppm/°C
Published :
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Length :
7.493mm
Max Operating Temperature :
155°C
Max Power Dissipation :
250mW
Datasheets
Y144268K1000T0L
68.1kOhms, 0.5W 1/2W, Metal Foil,