Y1442407R000B0L
Mfr.Part #
Y1442407R000B0L
Package / Case
Radial
Description
RES 407 OHM 1/2W 0.1% RADIAL
Resistance :
407Ohms
Height Seated (Max) :
0.315 8.00mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Package / Case :
Radial
Size / Dimension :
0.295Lx0.098W 7.50mmx2.50mm
Max Power Dissipation :
250mW
Length :
7.493mm
Height :
8.001mm
Max Operating Temperature :
155°C
Number of Terminations :
2
Temperature Coefficient :
±2ppm/°C
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Min Operating Temperature :
-55°C
Tolerance :
±0.1%
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Width :
2.4892mm
Feature :
Non-Inductive
Series :
RS92N
Datasheets
Y1442407R000B0L
407Ohms, 0.5W 1/2W, Metal Foil,