Y14423K32000B0L
Mfr.Part #
Y14423K32000B0L
Description
RES 3.32K OHM 1/2W 0.1% RADIAL
Min Operating Temperature :
-55°C
Resistance :
3.32kOhms
Height :
8.001mm
Feature :
Non-Inductive
Lead Pitch :
5.08mm
Width :
2.4892mm
Tolerance :
±0.1%
Temperature Coefficient :
±2ppm/°C
Termination :
Bulk
Military Standard :
Not
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Max Operating Temperature :
155°C
Height Seated (Max) :
0.315 8.00mm
Size / Dimension :
0.295Lx0.098W 7.50mmx2.50mm
Depth :
2.5mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Package / Case :
Max Power Dissipation :
250mW
Length :
7.493mm
Datasheets
Y14423K32000B0L
3.32kOhms, 0.5W 1/2W, Metal Foil,