Y14422K76500B0L
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
Y14422K76500B0L
Manufacturer
VPG Foil
Package / Case
Radial
Datasheet
Download
Description
RES 2.765K OHM 1/2W 0.1% RADIAL
Manufacturer :
VPG Foil
Product Category :
Through Hole Resistors
RoHS :
Details
Package / Case :
Radial
Number of Terminations :
2
Packaging :
Bulk
Size / Dimension :
0.295 L x 0.098 W (7.50mm x 2.50mm)
Temperature Coefficient :
±2ppm/°C
Supplier Device Package :
Composition :
Metal Foil
Features :
Non-Inductive
Tolerance :
±0.1%
Subcategory :
D-Sub Connectors
Filter Type :
LC Filter
Product Type :
D-Sub Adapters and Gender Changers
Brand :
Amphenol CONEC
Amphenol
Resistance :
2.765 kOhms
Series :
RS92N
Failure Rate :
Height - Seated (Max) :
0.315 (8.00mm)
Power (Watts) :
0.5W, 1/2W
Product Category :
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Datasheets
Y14422K76500B0L
2.765 kOhms, 0.5W, 1/2W, Metal Foil,