Y144221K0000T0L
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
Y144221K0000T0L
Manufacturer
VPG Foil
Package / Case
Radial
Datasheet
Download
Description
RES 21K OHM 1/2W 0.01% RADIAL
Manufacturer :
VPG Foil
Product Category :
Through Hole Resistors
Height Seated (Max) :
0.315 8.00mm
Resistance :
21kOhms
Feature :
Non-Inductive
Length :
7.493mm
Series :
RS92N
Height :
8.001mm
Width :
2.4892mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Published :
Temperature Coefficient :
±2ppm/°C
Number of Terminations :
2
Max Power Dissipation :
250mW
Size / Dimension :
0.295Lx0.098W 7.50mmx2.50mm
Packaging :
Bulk
Max Operating Temperature :
155°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Tolerance :
±0.01%
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Package / Case :
Radial
Min Operating Temperature :
-55°C
Composition :
Metal Foil
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Datasheets
Y144221K0000T0L
21kOhms, 0.5W 1/2W, Metal Foil,