Y1169374R000B9L
Mfr.Part #
Y1169374R000B9L
Package / Case
3017 J-Lead
Description
RES SMD 374 OHM 0.1% 0.6W J LEAD
Resistance :
374Ohm
Size / Dimension :
0.287Lx0.170W 7.29mmx4.32mm
Height Seated (Max) :
0.122 3.10mm
Tolerance :
±0.1%
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Height :
3.0988mm
Series :
SMR3D
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Temperature Coefficient :
±2ppm/°C
Max Power Dissipation :
600mW
Package / Case :
3017 J-Lead
Packaging :
Bulk
Feature :
Moisture Resistant, Non-Inductive, Pulse Withstanding
ECCN Code :
EAR99
Radiation Hardening :
No
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Composition :
Metal Foil
Power (Watts) :
0.6W
Contact Plating :
Tin
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Datasheets
Y1169374R000B9L
VPG Foil Y1169374R000B9L
FIXED RESISTOR SMR3D Series, Metal Foil, 374Ohm, 0.6W, ±0.1%, -55°C~175°C