Y116925K0000A9R
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
Y116925K0000A9R
Manufacturer
VPG Foil
Package / Case
4-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
RES SMD 25KOHM 0.05% 0.6W J LEAD
Manufacturer :
VPG Foil
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Function :
Enable/Disable
Spread Spectrum Bandwidth :
Product Status :
Active
Height - Seated (Max) :
0.051 (1.30mm)
Frequency :
11.985 MHz
Type :
XO (Standard)
Mounting Type :
Surface Mount
Length :
7.2898 mm
Number of Terminations :
2
Voltage - Supply :
1.8V ~ 3.3V
Tolerance :
0.05 %
Min Operating Temperature :
-55 °C
Output :
CMOS
Ratings :
Contact Plating :
Copper, Tin
Temperature Coefficient :
2 ppm/°C
Radiation Hardening :
No
Base Resonator :
Crystal
Height :
3.0988 mm
Current - Supply (Max) :
6.8mA (Typ)
Width :
4.318 mm
Series :
SG-8101
Frequency Stability :
±15ppm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Max Operating Temperature :
175 °C
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Features :
Moisture Resistant
Absolute Pull Range (APR) :
Size / Dimension :
0.197 L x 0.126 W (5.00mm x 3.20mm)
Resistance :
25 kΩ
Package / Case :
4-SMD, No Lead
Base Product Number :
SG-8101
Current - Supply (Disable) (Max) :
3.5mA
RoHS :
Compliant
Max Power Dissipation :
600 mW
Package :
Tape and Reel (TR)
Composition :
Metal Foil
Datasheets
Y116925K0000A9R
VPG Foil Y116925K0000A9R
SG-8101 Series, Metal Foil, 25 kΩ, 0.05 %, -40°C ~ 85°C