Y09590R01000F9L
Mfr.Part #
Y09590R01000F9L
Description
RES 0.01 OHM 10W 1% RADIAL
Height :
27.0002mm
Power Rating :
10W
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Height Seated (Max) :
1.063 27.00mm
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Military Standard :
Not
Size / Dimension :
1.340Lx0.210W 34.04mmx5.33mm
ECCN Code :
EAR99
Series :
VCS301
Min Operating Temperature :
-55°C
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Tolerance :
±1%
Composition :
Metal Foil
Depth :
5.33mm
Resistance :
10MOhm
Max Power Dissipation :
3W
Termination :
Pin
Package / Case :
Radial - 4 Leads
Reach Compliance Code :
Unknown
Max Operating Temperature :
150°C
Datasheets
Y09590R01000F9L
VPG Foil Y09590R01000F9L
FIXED RESISTOR, 10mOhm, Metal Foil,