Y09251K28000Q9L
Mfr.Part #
Y09251K28000Q9L
Description
RES 1.28K OHM 8W 0.02% TO220-2
Resistance :
1.28kOhms
Power (Watts) :
8W
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Temperature Coefficient :
±2ppm/°C
Tolerance :
±0.02%
Length :
10.16mm
Max Operating Temperature :
150°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Size / Dimension :
0.400Lx0.150W 10.16mmx3.81mm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Max Power Dissipation :
8W
Width :
3.81mm
Height :
21.463mm
Height Seated (Max) :
0.845 21.46mm
Supplier Device Package :
TO-220
Datasheets
Y09251K28000Q9L
1.28kOhms, 8W, Metal Foil,