Y08753K48000F0L
Mfr.Part #
Y08753K48000F0L
Package / Case
Radial
Description
RES 3.48K OHM 1% 0.3W RADIAL
Product Category :
Through Hole Resistors
Series :
VSH
Size / Dimension :
0.228Lx0.087W 5.80mmx2.20mm
Package / Case :
Radial
Tolerance :
±1%
Power (Watts) :
0.3W
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Resistance :
3.48kOhms
Feature :
Moisture Resistant, Non-Inductive
Height Seated (Max) :
0.256 6.50mm
Packaging :
Bulk
Number of Terminations :
2
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Temperature Coefficient :
±2ppm/°C
Datasheets
Y08753K48000F0L
3.48kOhms, 0.3W, Metal Foil,