Y0875299R000T9L
Mfr.Part #
Y0875299R000T9L
Package / Case
Radial
Description
RES 299 OHM .3W .01% RADIAL
Product Category :
Through Hole Resistors
Width :
2.2098mm
Number of Terminations :
2
Package / Case :
Radial
Size / Dimension :
0.228Lx0.087W 5.80mmx2.20mm
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Temperature Coefficient :
±2ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.256 6.50mm
Length :
5.7912mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Min Operating Temperature :
-75°C
Max Power Dissipation :
300mW
Packaging :
Bulk
Power (Watts) :
0.3W
Height :
6.5024mm
Max Operating Temperature :
150°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Resistance :
299Ohms
Feature :
Moisture Resistant, Non-Inductive
Tolerance :
±0.01%
Series :
VSH
Datasheets
Y0875299R000T9L
299Ohms, 0.3W, Metal Foil,