Y0793855R000T0L
Mfr.Part #
Y0793855R000T0L
Description
RES 855 OHM 0.6W 0.01% RADIAL
Min Operating Temperature :
-55°C
Height :
8.5344mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Power (Watts) :
0.6W
Max Operating Temperature :
175°C
Tolerance :
±0.01%
Max Power Dissipation :
300mW
Resistance :
855Ohms
Temperature Coefficient :
±2ppm/°C
Width :
2.4892mm
Height Seated (Max) :
0.336 8.53mm
Size / Dimension :
0.300Lx0.098W 7.62mmx2.50mm
Length :
7.62mm
Datasheets
Y0793855R000T0L
855Ohms, 0.6W, Metal Foil,