Y07937K50000T0L
Mfr.Part #
Y07937K50000T0L
Description
RES 7.5K OHM 0.6W 0.01% RADIAL
Min Operating Temperature :
-55 °C
Length :
7.62 mm
Max Operating Temperature :
175 °C
Tolerance :
0.01 %
RoHS :
Non-Compliant
Height :
8.5344 mm
Max Power Dissipation :
300 mW
Width :
2.4892 mm
Resistance :
7.5 kΩ
Number of Terminations :
2
Features :
Moisture Resistant
Temperature Coefficient :
2 ppm/°C
Datasheets
Y07937K50000T0L
7.5 kΩ, Metal Foil,