Y0793652R400T0L
Mfr.Part #
Y0793652R400T0L
Description
RES 652.4 OHM 0.6W 0.01% RADIAL
Max Operating Temperature :
175 °C
Max Power Dissipation :
300 mW
Resistance :
652.4 Ω
Temperature Coefficient :
2 ppm/°C
Accessory Type :
Guide Pin
Features :
Moisture Resistant
RoHS :
Non-Compliant
For Use With/Related Products :
HDI and TBC Series
Height :
8.5344 mm
Min Operating Temperature :
-55 °C
Length :
7.62 mm
Specifications :
2-56 Thread
Width :
2.4892 mm
Tolerance :
0.01 %
Datasheets
Y0793652R400T0L
652.4 Ω, Metal Foil,