Y0793640R000T0L
Mfr.Part #
Y0793640R000T0L
Description
RES 640 OHM 0.6W 0.01% RADIAL
Tolerance :
±0.01%
Temperature Coefficient :
±2ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Resistance :
640Ohms
Length :
7.62mm
Max Operating Temperature :
175°C
Power (Watts) :
0.6W
Size / Dimension :
0.300Lx0.098W 7.62mmx2.50mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Height :
8.5344mm
Width :
2.4892mm
Height Seated (Max) :
0.336 8.53mm
Max Power Dissipation :
300mW
Datasheets
Y0793640R000T0L
640Ohms, 0.6W, Metal Foil,