Y079333K3330T9L
Mfr.Part #
Y079333K3330T9L
Description
RES 33.333K OHM 0.6W 0.01% RAD
Through Hole Resistors
RoHS :
Details
Brand :
Royalohm
Packaging :
Reel
Width :
0.8 mm
Royalohm
Min Operating Temperature :
-55 °C
Termination Style :
SMD/SMT
Max Power Dissipation :
300 mW
Product Category :
Thick Film Resistors - SMD
Product Type :
Thick Film Resistors
Subcategory :
Resistors
Voltage Rating :
75 V
Maximum Operating Temperature :
+ 155 C
Composition :
Metal Foil
Length :
1.6 mm
Resistance :
51 Ohms
Application :
Automotive Grade
Features :
Moisture Resistant
Mounting Style :
PCB Mount
Max Operating Temperature :
175 °C
Power Rating :
100 mW (1/10 W)
Series :
High Quality Automotive Thick Film - HQ
Height :
0.45 mm
Number of Terminations :
2
Technology :
Thick Film
Product :
Thick Film Resistors SMD
Tolerance :
5 %
Temperature Coefficient :
100 PPM / C
Minimum Operating Temperature :
- 55 C
Datasheets
Y079333K3330T9L
51 Ohms, Metal Foil,