Y079314R0000D0L
Mfr.Part #
Y079314R0000D0L
Description
RES 14 OHM 0.6W 0.5% RADIAL
Through Hole Resistors
Height :
8.5344mm
Working Voltage :
300V
Height Seated (Max) :
0.336 8.53mm
Max Power Dissipation :
300mW
Resistance :
14Ohm
Temperature Coefficient :
±2ppm/°C
Pbfree Code :
No
Bulk
ECCN Code :
EAR99
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Series :
RCK
Rated Power Dissipation (P) :
0.6W
Lead Diameter :
0.645 mm
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Size / Dimension :
0.300Lx0.098W 7.62mmx2.50mm
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Composition :
Metal Foil
Lead Spacing :
5.08mm
Tolerance :
±0.5%
Power (Watts) :
0.6W
Published :
Size Code :
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Construction :
RECTANGULAR
Datasheets
Y079314R0000D0L
FIXED RESISTOR, 14Ohm, 0.6W, Metal Foil,