Y0793125R000T0L
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
Y0793125R000T0L
Manufacturer
VPG Foil
Package / Case
Radial
Datasheet
Download
Description
RES 125 OHM 0.6W 0.01% RADIAL
Manufacturer :
VPG Foil
Product Category :
Through Hole Resistors
Max Power Dissipation :
300mW
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Feature :
Moisture Resistant, Non-Inductive
Package / Case :
Radial
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Resistance :
125Ohms
Length :
7.62mm
Power (Watts) :
0.6W
Height Seated (Max) :
0.336 8.53mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Tolerance :
±0.01%
Series :
RCK
Width :
2.4892mm
Number of Terminations :
2
Temperature Coefficient :
±2ppm/°C
Height :
8.5344mm
Max Operating Temperature :
175°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Composition :
Metal Foil
Size / Dimension :
0.300Lx0.098W 7.62mmx2.50mm
Packaging :
Bulk
Datasheets
Y0793125R000T0L
125Ohms, 0.6W, Metal Foil,