Y078999K2000T9L
Mfr.Part #
Y078999K2000T9L
Description
RES 99.2K OHM 0.01% 0.3W RADIAL
Tolerance :
±0.01%
Temperature Coefficient :
±8ppm/°C
Power (Watts) :
0.3W
Height Seated (Max) :
0.336 8.53mm
Resistance :
99.2kOhms
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.300Lx0.105W 7.62mmx2.67mm
Datasheets
Y078999K2000T9L
99.2kOhms, 0.3W, Metal Foil,