Y078988R2200T9L
Mfr.Part #
Y078988R2200T9L
Description
RES 88.22 OHM 0.01% 0.3W RADIAL
Height Seated (Max) :
0.336 8.53mm
Power (Watts) :
0.3W
Size / Dimension :
0.300Lx0.105W 7.62mmx2.67mm
Temperature Coefficient :
±8ppm/°C
Resistance :
88.22Ohms
Tolerance :
±0.01%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
Y078988R2200T9L
88.22Ohms, 0.3W, Metal Foil,