Y0789812R000B9L
Mfr.Part #
Y0789812R000B9L
Description
RES 812 OHM 0.3W 0.1% RADIAL
Resistance :
812Ohms
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Size / Dimension :
0.300Lx0.105W 7.62mmx2.67mm
Series :
VSR
Width :
2.667mm
Max Power Dissipation :
200mW
Height :
8.5344mm
Packaging :
Bulk
Max Operating Temperature :
175°C
Tolerance :
±0.1%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Min Operating Temperature :
-55°C
Feature :
Non-Inductive
Length :
7.62mm
Temperature Coefficient :
±8ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.336 8.53mm
Power (Watts) :
0.3W
Datasheets
Y0789812R000B9L
812Ohms, 0.3W, Metal Foil,