Y07895R00000A0L
Mfr.Part #
Y07895R00000A0L
Description
RES 5 OHM 0.3W 0.05% RADIAL
Resistance :
5Ohms
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Min Operating Temperature :
-55°C
Width :
2.667mm
Max Power Dissipation :
200mW
Package / Case :
Radial
Max Operating Temperature :
175°C
VSR
Published :
Temperature Coefficient :
±8ppm/°C
Power (Watts) :
0.3W
Length :
7.62mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Packaging :
Bulk
Height :
8.5344mm
Tolerance :
±0.05%
Height Seated (Max) :
0.336 8.53mm
Size / Dimension :
0.300Lx0.105W 7.62mmx2.67mm
Datasheets
Y07895R00000A0L
5Ohms, 0.3W, Metal Foil,