Y078950R0000B9L
Mfr.Part #
Y078950R0000B9L
Description
RES 50 OHM 0.3W 0.1% RADIAL
Tolerance :
±0.1%
Size / Dimension :
0.300Lx0.105W 7.62mmx2.67mm
Radial
Min Operating Temperature :
-55°C
Termination :
Temperature Coefficient :
±8ppm/°C
Max Power Dissipation :
200mW
Width :
2.667mm
Series :
VSR
Military Standard :
Not
Lead Pitch :
5.08mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Max Operating Temperature :
175°C
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Height :
8.5344mm
Power (Watts) :
0.3W
Length :
7.62mm
Depth :
2.67mm
Resistance :
50Ohms
Height Seated (Max) :
0.336 8.53mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Datasheets
Y078950R0000B9L
50Ohms, 0.3W, Metal Foil,