Y0789500R000F9L
Mfr.Part #
Y0789500R000F9L
Description
RES 500 OHM 0.3W 1% RADIAL
Size / Dimension :
0.300 L x 0.105 W (7.62mm x 2.67mm)
Failure Rate :
Supplier Device Package :
Power (Watts) :
0.3W
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Resistance :
500 Ohms
Height - Seated (Max) :
0.336 (8.53mm)
Series :
VSR
Features :
Non-Inductive
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
±8ppm/°C
Datasheets
Y0789500R000F9L
500 Ohms, 0.3W, Metal Foil,