Y078949K9000F9L
Mfr.Part #
Y078949K9000F9L
Description
RES 49.9K OHM 0.3W 1% RADIAL
Through Hole Resistors
Min Operating Temperature :
-55°C
Resistance :
49.9kOhms
Power (Watts) :
0.3W
Height Seated (Max) :
0.336 8.53mm
Height :
8.5344mm
Max Power Dissipation :
200mW
Metal Foil
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Temperature Coefficient :
±8ppm/°C
Tolerance :
±1%
Number of Terminations :
2
Width :
2.667mm
Size / Dimension :
0.300Lx0.105W 7.62mmx2.67mm
Length :
7.62mm
Max Operating Temperature :
175°C
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Published :
Datasheets
Y078949K9000F9L
49.9kOhms, 0.3W, Metal Foil,