Y078918R0000D9L
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
Y078918R0000D9L
Manufacturer
VPG Foil
Package / Case
Radial
Datasheet
Download
Description
RES 18 OHM 0.3W 0.5% RADIAL
Manufacturer :
VPG Foil
Product Category :
Through Hole Resistors
Packaging :
Bulk
Series :
VSR
Published :
Power (Watts) :
0.3W
Height :
8.5344mm
Temperature Coefficient :
±8ppm/°C
Number of Terminations :
2
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Resistance :
18Ohms
Max Operating Temperature :
125°C
Composition :
Metal Foil
Height Seated (Max) :
0.336 8.53mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Size / Dimension :
0.300Lx0.105W 7.62mmx2.67mm
Package / Case :
Radial
Tolerance :
±0.5%
Width :
2.667mm
Max Power Dissipation :
300mW
Length :
7.62mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Feature :
Non-Inductive
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Datasheets
Y078918R0000D9L
18Ohms, 0.3W, Metal Foil,