Y078681K9200Q9L
Mfr.Part #
Y078681K9200Q9L
Manufacturer
VPG Foil
Package / Case
Radial
Datasheet
Download
Description
RES 81.92K OHM 0.6W 0.02% RADIAL
Through Hole Resistors
Feature :
Moisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient :
±1ppm/°C
Length :
7.62mm
Package / Case :
Radial
Series :
S
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Max Power Dissipation :
300mW
Height Seated (Max) :
0.336 8.53mm
Resistance :
81.92kOhms
Power (Watts) :
0.6W
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Width :
2.667mm
Height :
8.5344mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Tolerance :
±0.02%
Min Operating Temperature :
-55°C
Max Operating Temperature :
175°C
Published :
Size / Dimension :
0.300Lx0.105W 7.62mmx2.67mm
Datasheets
Y078681K9200Q9L
VPG Foil Y078681K9200Q9L
81.92kOhms, 0.6W, Metal Foil,