Y0786640R000Q9L
Mfr.Part #
Y0786640R000Q9L
Manufacturer
VPG Foil
Package / Case
Radial
Datasheet
Download
Description
RES 640 OHM 0.6W 0.02% RADIAL
Width :
2.667mm
Number of Terminations :
2
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Height Seated (Max) :
0.336 8.53mm
Max Power Dissipation :
300mW
Length :
7.62mm
Tolerance :
±0.02%
Height :
8.5344mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Power (Watts) :
0.6W
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
±1ppm/°C
Feature :
Moisture Resistant, Non-Inductive
Series :
S
Packaging :
Bulk
Size / Dimension :
0.300Lx0.105W 7.62mmx2.67mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Max Operating Temperature :
175°C
Package / Case :
Radial
Resistance :
640Ohms
Datasheets
Y0786640R000Q9L
VPG Foil Y0786640R000Q9L
640Ohms, 0.6W, Metal Foil,