Y07865K12000Q9L
Mfr.Part #
Y07865K12000Q9L
Manufacturer
VPG Foil
Package / Case
Radial
Datasheet
Download
Description
RES 5.12K OHM 0.6W 0.02% RADIAL
Length :
7.62mm
Size / Dimension :
0.300Lx0.105W 7.62mmx2.67mm
Series :
S
Height Seated (Max) :
0.336 8.53mm
Temperature Coefficient :
±1ppm/°C
Max Operating Temperature :
175°C
Max Power Dissipation :
300mW
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Resistance :
5.12kOhms
Power (Watts) :
0.6W
Packaging :
Bulk
Package / Case :
Radial
Tolerance :
±0.02%
Height :
8.5344mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Feature :
Moisture Resistant, Non-Inductive
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Width :
2.667mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Datasheets
Y07865K12000Q9L
VPG Foil Y07865K12000Q9L
5.12kOhms, 0.6W, Metal Foil,