Y0786464R000F0L
Mfr.Part #
Y0786464R000F0L
Manufacturer
VPG Foil
Package / Case
Radial
Datasheet
Download
Description
RES 464 OHM 0.6W 1% RADIAL
Length :
7.62mm
Tolerance :
±1%
Package / Case :
Radial
Min Operating Temperature :
-55°C
Height :
8.5344mm
Max Power Dissipation :
300mW
Resistance :
464Ohms
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Number of Terminations :
2
Power (Watts) :
0.6W
Temperature Coefficient :
±1ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.336 8.53mm
Series :
S
Width :
2.667mm
Size / Dimension :
0.300Lx0.105W 7.62mmx2.67mm
Max Operating Temperature :
175°C
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Feature :
Moisture Resistant, Non-Inductive
Datasheets
Y0786464R000F0L
VPG Foil Y0786464R000F0L
464Ohms, 0.6W, Metal Foil,