Y078621K5000T9L
Mfr.Part #
Y078621K5000T9L
Description
RES 21.5K OHM 0.6W 0.01% RADIAL
Tolerance :
±0.01%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Resistance :
21.5kOhms
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Published :
Power (Watts) :
0.6W
Size / Dimension :
0.300Lx0.105W 7.62mmx2.67mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Height Seated (Max) :
0.336 8.53mm
Temperature Coefficient :
±1ppm/°C
Datasheets
Y078621K5000T9L
21.5kOhms, 0.6W, Metal Foil,