Y07861K29800T9L
Mfr.Part #
Y07861K29800T9L
Manufacturer
VPG Foil
Package / Case
Radial
Datasheet
Download
Description
RES 1.298K OHM 0.01% 0.6W RADIAL
Resistance :
1.298kOhms
Package / Case :
Radial
Power (Watts) :
0.6W
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Series :
S
Size / Dimension :
0.300Lx0.105W 7.62mmx2.67mm
Temperature Coefficient :
±2ppm/°C
Feature :
Moisture Resistant, Non-Inductive
Tolerance :
±0.01%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Height Seated (Max) :
0.336 8.53mm
Datasheets
Y07861K29800T9L
1.298kOhms, 0.6W, Metal Foil,