Y0786153R000B9L
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
Y0786153R000B9L
Manufacturer
VPG Foil
Package / Case
Radial
Datasheet
Download
Description
RES 153 OHM 0.6W 0.1% RADIAL
Manufacturer :
VPG Foil
Product Category :
Through Hole Resistors
Temperature Coefficient :
±1ppm/°C
Height :
8.5344mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Length :
7.62mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Package / Case :
Radial
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Size / Dimension :
0.300Lx0.105W 7.62mmx2.67mm
Published :
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Number of Terminations :
2
Resistance :
153Ohms
Max Operating Temperature :
125°C
Max Power Dissipation :
600mW
Packaging :
Bulk
Width :
2.667mm
Power (Watts) :
0.6W
Tolerance :
±0.1%
Feature :
Moisture Resistant, Non-Inductive
Height Seated (Max) :
0.336 8.53mm
Composition :
Metal Foil
Series :
S
Datasheets
Y0786153R000B9L
153Ohms, 0.6W, Metal Foil,