Y0786100R000T0L
Mfr.Part #
Y0786100R000T0L
Description
RES 100 OHM 0.6W 0.01% RADIAL
Height :
8.5344 mm
Max Power Dissipation :
300 mW
Width :
2.667 mm
Max Operating Temperature :
175 °C
Resistance :
100 Ω
Composition :
Metal Foil
Features :
Moisture Resistant
Temperature Coefficient :
1 ppm/°C
Min Operating Temperature :
-55 °C
Tolerance :
0.01 %
2
Johnson Controls
RoHS :
Non-Compliant
Length :
7.62 mm
Datasheets
Y0786100R000T0L
VPG Foil Y0786100R000T0L
100 Ω, Metal Foil,