Y07856K77000T9L
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
Y07856K77000T9L
Manufacturer
VPG Foil
Package / Case
Radial
Datasheet
Download
Description
RES 6.77K OHM 0.01% 0.6W RADIAL
Manufacturer :
VPG Foil
Product Category :
Through Hole Resistors
Series :
S
Feature :
Moisture Resistant, Non-Inductive
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Composition :
Metal Foil
Tolerance :
±0.01%
Packaging :
Bulk
Height Seated (Max) :
0.336 8.53mm
Package / Case :
Radial
Temperature Coefficient :
±2ppm/°C
Number of Terminations :
2
Power (Watts) :
0.6W
Size / Dimension :
0.300Lx0.105W 7.62mmx2.67mm
Resistance :
6.77kOhms
Datasheets
Y07856K77000T9L
6.77kOhms, 0.6W, Metal Foil,