Y0785666R000B0L
Mfr.Part #
Y0785666R000B0L
Description
RES 666 OHM 0.6W 0.1% RADIAL
Temperature Coefficient :
±2ppm/°C
Height :
8.5344mm
Max Operating Temperature :
125°C
Max Power Dissipation :
600mW
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Length :
7.62mm
Size / Dimension :
0.300Lx0.105W 7.62mmx2.67mm
Width :
2.667mm
Min Operating Temperature :
-55°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Resistance :
666Ohms
Height Seated (Max) :
0.336 8.53mm
Power (Watts) :
0.6W
Tolerance :
±0.1%
Datasheets
Y0785666R000B0L
666Ohms, 0.6W, Metal Foil,