Y0785600R000C0L
Mfr.Part #
Y0785600R000C0L
Description
RES 600 OHM 0.25% 0.6W RADIAL
Tolerance :
±0.25%
Temperature Coefficient :
±2ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Resistance :
600OhmS
Power (Watts) :
0.6W
Size / Dimension :
0.300Lx0.105W 7.62mmx2.67mm
Height Seated (Max) :
0.336 8.53mm
Datasheets
Y0785600R000C0L
600Ohms, 0.6W, Metal Foil,