Y07852R00000B9L
Mfr.Part #
Y07852R00000B9L
Description
RES 2 OHM 0.6W 0.1% RADIAL
Max Power Dissipation :
300mW
Length :
7.62mm
Resistance :
2Ohms
Size / Dimension :
0.300Lx0.105W 7.62mmx2.67mm
Max Operating Temperature :
175°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Width :
2.667mm
Temperature Coefficient :
±2ppm/°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Height :
8.5344mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Height Seated (Max) :
0.336 8.53mm
Tolerance :
±0.1%
Power (Watts) :
0.6W
Datasheets
Y07852R00000B9L
VPG Foil Y07852R00000B9L
2Ohms, 0.6W, Metal Foil,