Y078529K9000T0L
Mfr.Part #
Y078529K9000T0L
Description
RES 29.9K OHM 0.6W 0.01% RADIAL
Tolerance :
±0.01%
Size / Dimension :
0.300Lx0.105W 7.62mmx2.67mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Max Power Dissipation :
300mW
Temperature Coefficient :
±2ppm/°C
Height :
8.5344mm
Max Operating Temperature :
175°C
Height Seated (Max) :
0.336 8.53mm
Resistance :
29.9kOhms
Length :
7.62mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Width :
2.667mm
Power (Watts) :
0.6W
Datasheets
Y078529K9000T0L
VPG Foil Y078529K9000T0L
29.9kOhms, 0.6W, Metal Foil,