Y07851R00000F0L
Mfr.Part #
Y07851R00000F0L
Description
RES 1 OHM 0.6W 1% RADIAL
Through Hole Resistors
Depth :
2.67mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Power (Watts) :
0.6W
Max Operating Temperature :
175°C
Max Power Dissipation :
300mW
Width :
2.667mm
Length :
7.62mm
Lead Pitch :
3.81mm
Height :
8.5344mm
Military Standard :
Not
Termination :
Radial
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Resistance :
1Ohms
Size / Dimension :
0.300Lx0.105W 7.62mmx2.67mm
Tolerance :
±1%
Height Seated (Max) :
0.336 8.53mm
Temperature Coefficient :
±2ppm/°C
Datasheets
Y07851R00000F0L
VPG Foil Y07851R00000F0L
1Ohms, 0.6W, Metal Foil,