Y0785187R000A0L
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
Y0785187R000A0L
Manufacturer
VPG Foil
Package / Case
Radial
Datasheet
Download
Description
RES 187 OHM 0.6W 0.05% RADIAL
Manufacturer :
VPG Foil
Product Category :
Through Hole Resistors
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Height :
8.5344mm
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Length :
7.62mm
Temperature Coefficient :
±2ppm/°C
Resistance :
187Ohms
Packaging :
Bulk
Power (Watts) :
0.6W
Size / Dimension :
0.300Lx0.105W 7.62mmx2.67mm
Max Operating Temperature :
175°C
Package / Case :
Radial
Feature :
Moisture Resistant, Non-Inductive
Series :
S
Height Seated (Max) :
0.336 8.53mm
Composition :
Metal Foil
Min Operating Temperature :
-55°C
Width :
2.667mm
Number of Terminations :
2
Max Power Dissipation :
300mW
Tolerance :
±0.05%
Datasheets
Y0785187R000A0L
VPG Foil Y0785187R000A0L
187Ohms, 0.6W, Metal Foil,