Y07342R00000J9L
Mfr.Part #
Y07342R00000J9L
Package / Case
Radial - 4 Leads
Description
RES 2 OHM 10W 5% RADIAL
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Series :
VFP-4
Min Operating Temperature :
-55°C
Max Power Dissipation :
3W
Temperature Coefficient :
±2ppm/°C
Resistance :
2Ohms
Height :
20.3962mm
Length :
40.005mm
Feature :
Current Sense, Moisture Resistant, Non-Inductive
Tolerance :
±5%
Width :
7.0104mm
Max Operating Temperature :
150°C
Power (Watts) :
10W
Height Seated (Max) :
0.803 20.40mm
Published :
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Size / Dimension :
1.575Lx0.276W 40.01mmx7.01mm
Package / Case :
Radial - 4 Leads
Number of Terminations :
4
Datasheets
Y07342R00000J9L
VPG Foil Y07342R00000J9L
2Ohms, 10W, Metal Foil,